Δευτέρα, 21 Οκτωβρίου 2013

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΤΑΝΗΣΙΑΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

“Tρένο” και από τη Δράμα πέρασε η ΠΑΕ Κέρκυρα και με το 3-1 επί της Δόξας οδηγεί πάντα την κούρσα στο Βορρά της Β’Εθνικής έχοντας το απόλυτο ( 4χ4).
Με έξυπνη τακτική η ομάδα του Γρηγορίου, άφησε την -ανούσια- εδαφική  υπεροχή στους γηπεδούχους και χτύπησε στις αντιπιθέσεις παίρνοντας πανάξια το τρίποντο
Στο 16 ‘ ο Σουάνης ανατρέπεται από τον Δαύκο  και εκτελεί ο ίδιος εύστοχα το πέναλτυ για το 0-1.
Στο 34′  ο Σουάνης  δίνει γκολ στο…πιάτο στον Κόντο (0-2).
Ο θρίαμβος της Κέρκυρας ολοκληρώνεται στο 90′ με βολίδα του Καραδεμήτρου στο “Γ” τουΔραμινού πορτιέρο.
Τα…προσχήματα για τους “Μαυραετούς” έσωσε ο Κάσσος με γκόλ στις καθυστερήσεις.
Ακάθεκτη συνεχίζει την πορεία πρωταθλητισμού η ομάδα της Κέρκυρας, η οποία επικράτησε εύκολα της Δόξας στην Δράμα με και έτσι διατήρησε το απόλυτο στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής.
Μόλις στο 16′, ο Σουάνης έδωσε το προβάδισμα στους Φαίακες, καθώς εκτέλεσε εύκολα το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Δαύκο. Στο 33′ οι ρόλοι άλλαξαν, αφού ο Σουάνης ανέλαβε την δημιουργία και με ωραία πάσα έβγαλε μόνο του τον Κόντο, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.
Στο 89′ ο Καραδέμητρος ήταν αυτός που έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη των Φαιάκων, με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κάσσο να είναι αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 3-1.